Türkiye'de Sağlık Turizmi

Son yıllarda sağlık alt yapısında yapılan iyileştirmeler ve kullanılan ileri teknoloji sayesinde Türkiye sağlık sektöründe üst seviyelere gelmeyi başarmış, diğer ülkelerle rekabet edebilirliğini arttırmıştır. Sağlık hizmetindeki seviyesini uluslararası standartlara yükselterek, çok kısa zamanda küresel alanda adından söz ettirmeyi başarmıştır. Kamu sağlık hizmetlerine ilaveten, özel sağlık sektöründeki son 10 yılda yaşanan değişimlerle birçok büyük ve donanımlı hastane hizmete girmiş ve bu da sektördeki gelişmenin daha da hızlanmasına neden olmuştur. Bu hızlı gelişmeyle birlikte sağlık açısından da dünyada da önemi artan Türkiye’deki tıbbi tedaviye özellikle yurtdışından talep büyük oranda artmış olup, 2013 yılında 520 bin hasta ve yakınları sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için Türkiye’ye gelmiştir.

Ülke ekonomisine de ciddi gelir sağlayan bir alan olarak belirlenen sağlık turizmi alanında Sağlık Bakanlığı’nca da çalışmalar yapılmaktadır. Özellikle hasta emniyeti ve güvenliği konusunda da birçok çalışma yapılmıştır. Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan 2013-2017 Stratejik Eylem Planı’nda da sağlık hizmetlerini geliştirmek hedef alınmıştır.

Türkiye ilk 10’da yer alıyor

Türkiye, sağlık turizmindeki kaliteli altyapı potansiyeli ile dünya sıralamasında ilk 10 ülke içerisinde gösterilmektedir. Tıp turizmi ve termal turizm alanında oldukça gelişmiş bir ülke olan Türkiye’de aynı zamanda sağlık turistlerinin isteklerini en iyi şekilde karşılayacak beş yıldızlı otellerde kalınan süreyi daha kaliteli hale getirmektedir.

Sağlık hizmeti alanında aradığınız birinci sınıf hizmet anlayışını, güvenirliliği Türkiye’de bulabilirsiniz. Tedavi süreciniz en iyi sağlık kuruluşları, en iyi sağlık personeli, uzman hemşireler ve başarılı doktorlar aracılığı ile en uygun koşullarda sağlanırken yetkili personellerin dile karşı hassaslığı, kültür hassasiyeti ve uluslararası tıp etiğine uygunluğu da bu süreci en iyi şekilde geçirmenize yardımcı olacaktır.

Türkiye'de Sağlık Turizmi